Mielno

 

Mielno to jedna z najbardziej atrakcyjnych wiosek turystycznych i kąpielisk na polskim morzem Bałtyckim Na turystów czekają szerokie, piaszczyste plaże, morski mikroklimat, wydmowy krajobraz oraz lasy i piękne jezioro Jamno. Mielno według badań posiada doskonałe środowisko i leczniczy wpływ morza z doskonałymi warunkami klimatoterapii. Kąpieliska morskie posiadają wysokie oceny czystości plaży i wód, bezpieczeństwo oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę.

Mielno posiada doskonale rozwiniętą prywatną bazę noclegową, pola namiotowe, kilka hoteli i ośrodków rehabilitacyjnych. Mielno to także doskonałe miejsce, gdzie w okresie letnim życie nocne trwa do białego rana. Do dyspozycji Gości puby, bary, restauracje, dyskoteki i wiele

innych atrakcji turystycznych.

Położenie Mielno

 

Mielno leży zaledwie 12 km od Koszalina na środkowym wybrzeżu. Mielno położone jest nad Morzem Bałtyckim.

 

Dojazd Mielno

 

W sezonie letnim do Mielna można dostać się  z Koszalina szynobusem. Ponadto dojeżdżają do Mielna autobusy, mikrobusy. Można też dojechać do Mielna z Koszalina taksówką.

Mielno połączone jest komunikacją z Unieście, Mielenko, Chłopy, Sarbinowo i Gąski.
Dojazd z Polski południowej od drzwi do drzwi oferuje między innymi serwis www.gdzienadmorze.pl

Trasy rowerowe Mielno

 

Mielno połączone jest z Koszalinem trasą rowerową. Przez Mielno wiedzie szereg ścieżek rowerowych w tym przez Mielenko do Chłopów i Sarbinowa wyznaczonym szlakiem turystycznym przez wydmowy las.

Plaża Mielno

 

Największą atrakcją Mielna jest czysta, strzeżona plaża, wokół której znajdują się kawiarnie, bury, restauracje, smażalnie ryb oraz inne punkty gastronomiczne i handlowe. Wzdłuż plaży można spacerować promenadą. Dostęp do plaży jest również dla osób niepełnosprawnych z wózkami.Bezpieczny zjazd z niej umożliwia łatwiejszy dostęp do plaży osobom z wózkami oraz niepełnosprawnym.

Atrakcje Mielno

 

Oczywiście największą atrakcję Mielna jest morze i piaszczyste plaże.

Mielno, jak symbol swoje miasta, przewijający się między innymi na adresach wybrał jelenia. Jego pomnik znajduje się między innym na skwerze przed urzędem gminy przy ul. Bolesława Chrobrego 10. Część miejscowości Mielna położone jest nad jeziorem Jamno. Przy jeziorze istnieje możliwość wynajęcia jachtów, kajaków i rowerów wodnych. Atrakcją jest także rejs po jeziorze stateczkiem wycieczkowym Mila. Goście mogą skorzystać również z hali sportowej, krytego basenu.

Najbardziej atrakcyjny jest deptak - promenada -  ulica Kościuszki z fontanną oraz Hyde park, czyli miejscem wygłaszania myśli. Do zabytków należy średniowieczny gródek strażniczy otoczony fosą oraz XV wieczny kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego przy ul. Kościelnej. Z atrakcji turystycznych to polecamy przede wszystkim: plaże, wydmy i lasy iglasto-liściaste przy wydmie, jezioro Jamno i piękną aleję lipową z Mielna do Mielenka.