Jak na wakacje to tylko nad morze

Wybrzeże Bałtyckie to w okresie wakacyjnym najbardziej odwiedzane i wybierane miejsce wypoczynku polskich turystów. Polak lubi wypoczywać latem nad polskim morzem i nad polską plaża. Wyjazd nad morze nie wymaga wielu przygotowań. Wystarczy wsiąść do samochodu, pociągu czy też jednego z wielu autokarów, które wyznaczonymi szlakami zmierzają do najbardziej znanych wiosek turystycznych nad polskim morzem.
Morze kojarzy się Polakom przede wszystkim z dobrą rybką, zimnym piwem, długimi spacerami wzdłuż wybrzeża plażą, czy też znanymi promenadami w Ustce, Mielnie, czy też Kołobrzegu.
Nie ma prawdziwych wakacji bez polskiego morza. 
Polskie morze, to nie tylko piękne plaże, ale też wspaniałe kąpieliska morskie, romantyczne zachody słońca, piaszczyste wydmy i wiele osobliwości krajobrazowych i atrakcji turystycznych, które warto poznać i zobaczyć na własne oczy.
Wczasy nad morzem jednak nie należą do tanich, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja noclegów, związana z zaliczką, tak samo transport wymaga dużo wcześniej rezerwacji i zapłaty za miejsce.
Morze Bałtyckie to przede wszystkim jedna z największych piaszczystych plaży, którą możemy pochwalić się w całej Europie. Nie dziwne, że wybrzeże zachodnie, w szczególności Świnoujście jest najczęstszym miejscem wypoczynku niemieckich rodzin.
Ogromna ilość turystów nad Morzem Bałtyckim umożliwiła rozwój infrastruktury. Turyści mają dostęp do wypożyczalni sprzętu wodnego, wzdłuż wybrzeża znajduje się wiele barów, restauracji, pubów i drobnych punktów gastronomicznych oferujących smakołyki dla najmłodszych, ale także dla tatusiów, mamusiek i dziadków. Dla dzieci jest wiele atrakcji w postaci zjeżdżalni, dmuchawców, karuzel, strzelnic itp.
Polski Bałtyk to także doskonała infrastruktura i baza noclegowa od kwater, pensjonatów i domów wypoczynkowych po profesjonalne sanatoria i luksusowe hotele.