Dojazd Kołobrzeg

ołobrzeg to turystyczna miejscowość nad Morzem Bałtyckim. Do Kołobrzegu można dojechać drogą krajową nr 11 z Koszalina lub drogą 102 z Trzebiatowa lub drogą 162 z trasy nr “6” jadąc na Gościno. Do Kołobrzegu można też dojechać wybrzeżem, drogą nr 3152Z z Mrzeżyna przez Rogowo, Wólkę, Dźwirzyno i Grzybowo.

Kołobrzeg posiada dużo połączeń autokarowych i busowych. Kołobrzeg posiada połączenie kolejowe i dworzec kolejowy PKP.

 

Kołobrzeg leży w środkowej części wybrzeża województwa zachodniopomorskiego, w północnej części powiatu kołobrzeskiego u ujścia rzeki Parsęty do Zatoki Pomorskiej. Miasto jest położone na pograniczu dwóch makroregionów Pobrzeża Szczecińskiego i Pobrzeża Koszalińskiego. Ujściowy odcinek doliny Parsęty i wschodnia część miasta należy do Wybrzeża Słowińskiego, natomiast zachodni kraniec Kołobrzegu należy do Wybrzeża Trzebiatowskiego.

Historycznie Kołobrzeg leży na Pomorzu Zachodnim, gdzie związany był z biskupim księstwem kamieńskim. Od 1815 roku w rejencji koszalińskiej, w prowincji Pomorze. W 1946 r. Kołobrzeg włączono do województwa szczecińskiego. W 1950 - 1998 roku należał do województwa koszalińskiego. Kołobrzeg ma 8 części miasta: Kostrzewno, Lubinia, Lubostronie, Podczele, Przylaski, Radzikowo, Radzikowskie Przedmieście, Żółczyce.